Zaćmienie Księżyca, kiedy? – ciekawostki, magia i znaczenie

Zaćmienie Księżyca to równie magiczne i spektakularne zjawisko jak pełnia. Jeśli zajmujesz się magią, astrologią lub tarotem, na pewno fazy Luny wyznaczają Twoje działania magiczne, seanse lub rytuały. Dlatego w tym artykule opowiem Ci o tym, jak zaćmienie Księżyca wpływa na pracę ezoteryczną. Zdradzę również kilka ciekawostek o tym zjawisku i napiszę, jakie ma znaczenie nie tylko dla magów, ale i dla ludzi w ogóle.

Ze szkoły, książek i z Internetu wiesz, że zjawisko zaćmienia nie występuje często. Jeśli jednak już ma miejsce, to jest to naprawdę fantastyczny widok. Oczekiwanie na zaćmienie to radosny czas, pełen ekscytacji i dla nas magów, i dla fotografów, i miłośników astronomii.

Zaćmienie księżyca – ciekawostki

Jak zapewne wiesz, pełnia Księżyca, zaćmienie i wszystkie podobne zjawiska, od zawsze wiążą się z jakimiś obrzędami i legendami. Dlatego kiedyś ludzie przypisywali zaćmieniu wiele nieszczęść i magicznych wydarzeń. Mówiono, że do świata przedostają się duchy i upiory, by wysysać z ludzi krew lub podduszać ich w nocy. Takim domysłom sprzyjało samo zjawisko – zaćmiony Księżyc nie oświetla ziemi blaskiem, więc dziwne postaci mają szansę przemknąć niezauważone do domostwa.

Dzisiaj jednak tego typu wierzenia, na szczęście, odeszły w zapomnienie. Tak samo jak wszelkie przesądy dotyczące domniemanych wilkołaków pojawiających się na obrzeżach wsi i zjadających zwierzęta lub niosących zarazę na plony. Mimo wszystko, nadal zjawiska związane z Luną budzą podziw i są przedmiotem inspiracji dla pisarzy i scenarzystów. W końcu najkrwawsze horrory i thrillery zazwyczaj kręci się w nocy.

Zaćmienie Księżyca – magia

Zaćmienie Księżyca w magii i astrologii ma wiele znaczeń. Zasadniczo są to jednak negatywne aspekty tego zjawiska. W końcu w czasie pełni wykonuje się rytuały mające za zadanie coś od nas odciąć i odsunąć. Dlatego, gdy ta faza zbiega się ze zjawiskiem, które jest przewodnim tematem tego artykułu, niesie ze sobą stratę i nowe porządki. Co to oznacza?

Zauważmy, że mroczne zaćmienie Księżyca wzbudza nie tylko podziw, ale i strach. Patrząc na niebo czujemy mrok pomieszany z pokorą. Magicy przypisują zaćmieniu koniec starych spraw, nowy bieg wydarzeń lub nagłą stratę. Warto więc wykorzystać ten czas na medytację, palenie świec intencyjnych i refleksję. Może dzięki takiej praktyce, zaćmienie stanie się dla Ciebie inspiracją do zmian i rozpoczęcia nowych przedsięwzięć?

Zaćmienie Księżyca, kiedy?

Wiemy już, że zaćmienie Księżyca to stosunkowo rzadkie zjawisko. Jeśli więc nie chcesz go przegapić, koniecznie pobierz i wydrukuj poniższą grafikę. Znajdziesz na niej datę zaćmienia Księżyca 2019.

Zaćmienie Księżyca, kiedy? – ciekawostki, magia i znaczenie 1
Zaćmienie Księżyca, kiedy? – ciekawostki, magia i znaczenie 4
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

- Advertisement -

Popularne