Baran – opis i charakterystyka znaku zodiaku

Baran to bardzo przewrotny znak zodiaku. Z jednej strony – sama nazwa na to wskazuje – może być po prostu mało rozważny, a z drugiej zaś, niezwykle uduchowiony i odpowiedzialny za wszystko i wszystkich. Jaki tak naprawdę jest człowiek, którego znak zodiaku to Baran? Jakie ma cechy? Tego wszystkiego dowiesz się, czytając tę charakterystykę. Zanim jednak zapoznasz się z nią, koniecznie zobacz, jaki jest Twój znak zodiaku.

Baran – charakterystyka znaku

Baran to przyjacielsko nastawiony człowiek. Nie lubi waśni i kłótni. Można nawet rzec, że w sumie to woli mieć święty spokój niż rację. Na co dzień cichy i ugodowy. Jeśli masz w rodzinie Barana, na pewno wiesz, że taka osoba nie lubi, gdy inni są ze sobą skłóceni. Stara się zażegnać spory, zanim te jeszcze się pojawią. Chociaż, gdy ktoś naprawdę wyprowadzi go z równowagi, jest w stanie podnieść głos i wziąć na rogi. Jednak więcej w nim pogody ducha i wrażliwości niż choleryzmu. Co jeszcze warto wiedzieć o Baranie?

Baran ma dwa oblicza. To, jakie pokazuje, zależy od jego numerologii i imienia. Może więc być łagodny niczym Baranek lub zadziorny i złośliwy, jak wściekły samiec owcy. Dlatego dobrze jest poznać go z bliska w różnych sytuacjach życiowych. Jeśli przyjdzie Ci żyć z nim pod jednym dachem, z pewnością szybko dowiesz się, z jakim Baranem masz do czynienia. Wtedy warto po prostu znosić jego chimery, ponieważ te nie trwają długo.

Zalety Barana

Bez względu na to, jakie oblicze ma Baran, którego jesteś ciekawy, musisz poznać jego zalety. To sprawi, że dowiesz się, jak z nim postępować, żeby za bardzo nie ucierpieć na tym emocjonalnie. Poniżej wypisałam listę najczęstszych zalet, które posiada Baran. Dzięki niej, gdy to Ty z kolei jesteś zodiakalnym Baranem, będziesz wiedział, jak nad sobą pracować.

 • Zachowanie zimnej krwi bez względu na sytuację.
 • Zawsze widzi wyjście z sytuacji.
 • Lubi doradzać, ale nigdy nie zarzuca innym swoich racji. Jednak czasami, gdy sytuacja tego wymaga, może być odwrotnie.
 • Na pierwszym miejscu stawia dogodzenie innym. Gdy ma w rodzinie jakiegoś ulubieńca, wskoczy za nim w ogień.
 • Empatia i hart ducha, to jego mocne strony.

Wady Barana

Baran, podobnie zresztą, jak każdy inny znak, również ma swoje wady. Czasami mogą one być trudne do zniesienia. Szczególnie dla bliskich osób i współpracowników. Jednak z biegiem czasu, można się do nich przyzwyczaić. W najmniej oczekiwanym momencie, staną się zaletami, których próżno szukać wśród innych znaków.

 • Złota rączka zna się na wszystkim. Może nawet sprawiać wrażenie, że jest nieomylny.
 • Uwielbia szydzić z osób, które nie potrafią czegoś zrobić. Uważa, że są one po prostu mało rozgarnięte.
 • Zaparty i przekonany o swoich racjach.
 • Pracoholik. Zaciska zęby i robi do oporu, mimo że często traci na tym.

Może lepiej, od czasu do czasu, wrzucić na luz i nie zadręczać się wszystkim? Na pewno wyjdzie Ci to na zdrowie i sporo zyskasz w oczach innych. Nie wiesz, jak nad sobą pracować? Dlaczego coś potoczyło się tak, a nie inaczej? Zadaj pytanie wróżka Częstochowa.

Baran – szczegółowy opis znaku zodiaku – ezoteryczne porady

Jeśli chcesz, by los Ci sprzyjaj, możesz posłużyć się pomocą żywiołów i kryształów. Noszenie przy sobie amuletu, wykonanego z kamieni szlachetnych, na pewno otworzy Cię na nowe możliwości i uchroni przed tym, co złe. Nie osiadaj na laurach i działaj, ponieważ każdy zodiakalny Baran musi być w ciągłym ruchu. Nie lubi nudy i sytuacji, gdy nic się nie dzieje. Poniżej zobaczysz, jakie planety i znaki współgrają z Tobą.

 • Planeta Barana – Mars.
 • Żywioł – ogień.
 • Kolor – czerwony.
 • Metal – żelazo.
 • Kamień – ametyst, diament.
 • Znaki zodiaku przyjazne Baranowi – Lew, Strzelec, Bliźnięta, Wodnik.

Potrzebujesz pomocy Kart Tarota? Chcesz poznać przyszłość? Zajrzyj tutaj: https://ewrozba.pl/oferta-cennik/.