Wodnik – opis i charakterystyka znaku zodiaku

Jeśli już zapoznałeś się z artykułem o tym, jaki jest Twój znak zodiaku, nadeszła pora na charakterystykę każdego z dwunastu astrologicznych przewodników. Na pierwszy ogień pójdzie Wodnik, czyli wszystkie osoby, które urodziły się 20.01–18.02. Przeczytaj artykuł do końca, aby dokładnie poznać wszystkie cechy, zalety, wady i przyzwyczajenia oraz tendencję osoby spod tego znaku.

Wodnik – charakterystyka znaku

Człowiek Wodnik jest ambitny i bardzo łatwo popada w skrajne emocje. Czasami, gdy na coś się uprze lub pokocha jakieś hobby czy nurt, bardzo blisko mu do fanatyzmu w owej kwestii. Wszyscy, którzy otaczają Wodnika, doskonale wiedzą, do czego jest on zdolny, dlatego nie ma wielu przyjaciół, a rodzina i znajomi są zdystansowani do tej persony. Pamiętajmy jednak, że kluczem do dokładnego opisu danej osoby jest nie tylko jej znak, ale również liczba numerologiczna. Dlatego czasami człowiek urodzony na przełomie stycznia i lutego, może mieć wręcz odwrotny charakter. Co jeszcze warto o nim wiedzieć? Jaki jest ten „Wodnisty” znak?

Wodnik mocno stąpa po ziemi i kieruje się w życiu własnymi, niepisanymi zasadami. Dzięki nim uważa, że jest lepszy od innych i często traktuje ludzi z góry. Jeśli już zacznie uzewnętrzniać swoje mądrości i racje, zachowuje się jak filozof, i nikomu nie daje dojść do głosu. W relacjach rodzinnych jest trudny. Ponieważ lubi rządzić i dyktować swoje własne pomysły, nie dając rodzinie pola do popisu, dzieci nie mają z nim dobrych relacji. Dlatego, gdy w rodzinie jest dwóch Wodników, nie będzie to zżyta Familia.

Wodnik w miłości

Wodnik w miłości raczej jest powściągliwy. Nigdy nie wiadomo czy kocha naprawdę, czy dlatego, że tak mu wygodnie. Jednak nie osądzajmy go pochopnie. Prawdziwe intencje Wodnika można już odczytać na pierwszej randce. Facet lubi dominować. Kobieta w kolei, widzi w każdym mężczyźnie ojca swoich dzieci. Dlatego to, jaki faktycznie jest ten znak w miłości, zależy tylko i wyłącznie od jego pobudek w danej chwili życiowej.

A jaki będzie Wodnik w łóżku? Gwiazdy, które z nim sąsiadują, wskazują na namiętność i wylewność seksualną. Nie omija on okazji do zabaw i igraszek, ale gdy zwiąże się z osobą o niskim temperamencie, wcale nie cierpi. Potrafi czekać na odpowiednią okazję i szeptać czułe słówka, które ułatwiają mu drogę do serca swojej wybranki. Choć nie zawsze otwarty i skłonny do wylewnych słów zapewniających o tym, że kocha, w głębi serca szaleje za wybranką. Raz z miłości, a raz z potrzeby przywództwa, stworzenia rodziny i bycia z kimś, by się ustatkować.

Zalety Wodnika

Mimo że może się zdawać, iż to osoba z samymi wadami, ma również zalety – zresztą jak każdy z nas. Poniżej wypisałam listę najczęstszych zalet, które posiada Wodnik. Dzięki niej, gdy to Ty nim jesteś, będziesz wiedział, jak nad sobą pracować.

 • Niezależność i samowystarczalność – nie potrzebujesz pomocy i towarzystwa, by robić swoje i czuć się dobrze.
 • Obiektywizm – możesz być dobrym mentorem lub osobą, która potrafi spojrzeć na coś z dystansu i dowieść racji lub winy.
 • Samokontrola – dzięki niej jesteś zdyscyplinowany, a praca idzie Ci efektywniej niż innym. Właściwe korzystanie z tej zalety, przyczyni się do awansu lub spełnienia marzeń.

Wady Wodnika

I teraz przyszedł czas na wady, czyli wszystko to, czego inni – a może nawet i Ty sam – w Tobie nie lubią. Weź sobie poniższe podpunkty do serca i staraj się nad sobą pracować, by zmienić swoją egzystencję na lepszą i pełniejszą.

 • Władza – próbujesz mieć nad wszystkim niezdrową kontrolę.
 • Nie znosisz sprzeciwu
 • Zbyt wyraźnie chcesz zaznaczyć swoje racje.
 • Szybko się poddajesz.

Jak widzisz, wiele Twoich złych cech charakteru możesz przekuć na dobre, ale pod warunkiem, że dokładnie przeanalizujesz, gdzie popełniasz błąd. Na pewno pomoże Ci w tym także wyrocznia kart Tarota, które doskonale wiedzą, jakie kroki musisz podjąć, by się zmienić.

Wodnik – szczegółowy opis znaku zodiaku – ezoteryczne porady

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje ezoteryczne, które pomogą Ci jak najlepiej korzystać z życia i wesprą Cię w trudnych chwilach. Odkryjesz, jaka planeta jest powiązana z  Wodnikiem, jakie znaki są Ci przyjazne i jaki kamień jest Ci pisany. Weź notes i skrupulatnie zanotuj informacje, które za chwilę przeczytasz.

 • Planeta Wodnika – Uran.
 • Żywioł – powietrze.
 • Kolor – błękit nieba.
 • Metal – Uran.
 • Kamień – ametyst.
 • Znaki zodiaku przyjazne Wodnikowi – Bliźnięta, Waga, Strzelec, Baran.